30% Vánočních osvětlení je nekvalitních, dejte si pozor!

Evropská komise zveřejnila nepříjemnou studii.  U téměř 30% veškerého vánočního osvětlení, které si můžete běžně koupit, je nebezpečí úrazu nebo možnost vznícení. Test byl prováděn na 196 druzích osvětlení z různých míst Evropy, včetně ČR. Každé osvětlení bylo prověřeno 20 specializovanými pracovníky a některá dokonce neprošla i několika testy bezpečnosti!

Problém je v tom, že lidé většinou okolo Vánoc chtějí hodně ušetřit. A to platí dvojnásob pro vánoční osvětlení, protože ho přeci použijí jen 1x v roce. Tyto levná osvětlení, která se běžně dají koupit v supermarketech nebo u číňanů jsou pak velice nekvalitní a je velká šance, že mohou způsobit nemalé problémy.

V čem konkrétně se vyskytovali největší problémy u vánočního osvětlení?

Jednalo se hlavně o nevyhovující izolaci, kde docházelo k odštěpování jejich kousků a tím pádem vznikala možnost úrazu elektrickým proudem. Obzvláště u dětí, které nejsou vůči proudu tak odolné, by to mohl být velký problém. Dále se jednalo i nevyhovující zásuvky a rozvody od zásuvky k osvětlení. Mezi další faktory patřilo přehřívání. Určitě to moc dobře znáte, když si sáhnete na vánoční osvětlení, tak je velice horké. Čím je toto způsobeno? Je to díky nevyhovující tloušťce vodičů. Díky malému průřezu se vodič nadměrně zahřívá elektrickým proudem a tím může dojít k poškození izolace. Hlavní riziko je vznik požáru, což by na Vánoce určitě nikdo z nás nechtěl!

Nenechte si zkazit Vánoce a kupte si kvalitní osvětlení!

Odborníci a i zdravý rozum radí, aby jste do osvětlení trošku zainventovali. Není to garance toho, že vše bude v pořádku, ale je větší šance, že by mohlo. Déle je důležité, aby jste svévánoční osvětlení na stromek kupovali v autorizovaných obchodech nebo eshopech.

Pár rad na závěr

Nikdy nenechávejte osvětlení zapnuté, když opouštíte dům. Toto je velice důležité! Většina požárů je právě způsobena touto nepozorností.

Pokud najdete sebemenší závadu na zakoupeném LED řetězu, tak ho ihned vraťte a neriskujte zkažené vánoční svátky a možná i celý život.

Přeji Vám, ať vyberete to pravé led vánoční osvětlení a prožijete klidné vánoční svátky. Žádné vánoční osvětlení nestojí za zkažené Vánoce. Věnujte proto dostatečný čas jeho výběru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>